Federatia Romana de Modelism

Rezultate competitii nationale aeromodelism

____________________________________________________

2017 

1. CONCURSURI INTERNAȚIONALE

                

1.1. Campionate Europene/Mondiale

 

Nume concurs

 

Clasa

Organizator

Persoana de contact

 

Contact

 

Localitate

 

Data

 

2017 FAI F1D European Championships for Free Flight Indoor Model Aircraft

 

F1D

 

FRMd

Ioana Dumitru

 

0723620600 ioanaeu822@yahoo.com

 

Slănic P­rahova

 

14-17 martie

 

2017 FAI F1E World Championships for Free Flight Model Aircraft SENIORS

2017 FAI F1E World Championships for Free Flight Model Aircraft JUNIORS

 

 

F1E

 

FRMd

Ioana Dumitru

 

0723620600 ioanaeu822@yahoo.com

 

Turda

 

22-25 august

 

1.2. Etape ale Cupei Mondiale

 

Nume concurs

 

Clasa

Organizator

Persoana de contact

 

Contact

 

Locul

 

Data

 

Harghita Cup

 

F1A,B,C,P,Q

CC Cristuru Secuiesc

Istvan Kiss

0735231169 tanulokhaza@hrline.ro  

Simeria

 

08-09 aprilie

 

Salonta 2017 F1A

Salonta 2017 F1B

Salonta 2017 F1C

Salonta 2017 F1Q

 

F1A,B,C,P,Q

 

CS Metalul Salonta

Sandor Vincze

 

0724718992 vinczesg@gmail.com

 

Salonta

 

13-14 mai

 

2017 Memorial Popa Crîngu

 

F1E

FRMd

Ioana Dumitru

0723620600 ioanaeu822@yahoo.com  

Turda

 

21 august

 

2017 Turda Cup

 

F1E

FRMd

Ioana Dumitru

0723620600 ioanaeu822@yahoo.com  

Turda

 

26 august

 

2017 Aripile Someşului Cup

Memorial Ilyes Csaba

 

F2C,F

 

CS Gloria Dej

Csibykuti Konrad

 

0769586249 konrad.csibi@googlemail.com

 

Dej

 

17-18 septembrie

 

2017 Brasov Cup

 

F3J

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Ghimbav

 

1-3 septembrie

 

1.3. Concursuri Internaționale OPEN

 

Nume concurs

 

Clasa

Organizator

Persoana de contact

 

Contact

 

Locul

 

Data

 

2017 Emil Foamete Memorial

 

F1D

PC Pucioasa

Radu Foamete

0723075213 radu_foamete@yahoo.com  

Slănic Prahova

 

15-17 februarie

 

2017 Otto Hints Memorial

 

F1D

CSU Piteşti

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Slănic Prahova

 

11-12 martie

 

2017 Harghita Cup F1H Eurochallenge

 

F1H

CC Cristuru Secuiesc

Istvan Kiss

0735231169 tanulokhaza@hrline.ro  

Simeria

 

08-09 aprilie

 

2017 Salonta Cup F1H Eurochallenge

 

F1H

CS Metalul Salonta

Sandor Vincze

0724718992 vinczesg@gmail.com  

Salonta

 

13-14 mai

 

2017 Romanian Nationals F1H Eurochallenge

 

F1H

FRMd

Istvan Kiss

0735231169 tanulokhaza@hrline.ro  

Petreşti

 

29-30 aprilie

 

2017 Romanian Nationals F1G Eurochallenge

 

F1G

FRMd

Daniel Petcu

0721837672 petcudan55@yahoo.com  

Petreşti

 

29-30 aprilie

 

2017 Spring Cup F1G Eurochallenge

 

F1G

CSU Ploieşti

Daniel Petcu

0721837672 petcudan55@yahoo.com  

Fulga de Jos

 

26 martie

 

2. CAMPIONATE NAȚIONALE

 

2.1. Zbor Liber

 

Clasa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

F1N

 

FRMd

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Braşov

 

17-19 februarie

 

F1MaxIndoor

 

FRMd

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Pucioasa

 

2 iunie

 

F1G

F1H

 

FRMd

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Petreşti

 

29-30 aprilie

 

Faza a II-a Juniori

 

FRMd

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Petreşti

 

29-30 aprilie

 

F1A

F1B

 

FRMd

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Simeria

 

06-09 iulie

 

F1E

 

FRMd

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Turda

 

21-23 iulie

 

F1D

 

FRMd

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Slănic Prahova

 

16-18 noiembrie

 

2.2. Zbor Captiv

 

Clasa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

F2A, B,C,D, Good Year F4B

 

FRMd

 

Radu Zaharia

0722820444 marinaru@yahoo.com  

Dej

 

13-19 august

 

2.3. Zbor Radiocomandat

 

Clasa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

F3P Juniori

F3P Seniori

 

FRMd

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Braşov

 

03-05 martie

 

Optimist Termic

Optimist Electric

 

FRMd

 

Daniel Petcu

0721837672 petcudan55@yahoo.com  

Baba Ana

 

17-18 iunie

 

F3K

 

FRMd

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Sânpetru/Prejmer

 

23-25 iunie

 

C.N. F3B

C.N. F3J

 

FRMd

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Ghimbav

 

25-27 august

 

F5J

 

FRMd

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Sânpetru/Prejmer

 

28-30 iulie

 

F4H

 

FRMd

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Strejnic

 

08-10 septembrie

 

C.N. F3C

C.N. F3M

 

FRMd

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Braşov

 

22-24 septembrie

 

F3F

 

FRMd

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Dealul Sasului

22 octombrie

 

3. CUPA ROMÂNIEI

 

3.1. Zbor Liber

 

3.1.1. F1A

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa de Primavara

 

CSU Ploieşti

 

Daniel Petcu

0721837672 petcudan55@yahoo.com  

Fulga de Jos

 

25-26 martie

 

2. Cupa Harghita

 

CC Cristuru Secuiesc

 

Istvan Kiss

0735231169 tanulokhaza@hrline.ro  

Simeria

 

08-09 aprilie

 

3. Cupa Salonta

 

CS Metalul Salonta

 

Sandor Vincze

0724718992 vinczesg@gmail.com  

Salonta

 

13-14 mai

 

4. Memorial Aurel Vlaicu

 

CS Armata Aurul Brad

 

Adrian Macsim

0770721584 atteairclub@gmail.com  

Deva

 

24 iunie

 

5. Cupa S.C.M. Piteşti

 

S.C.M. Piteşti

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Petreşti

 

23 septembrie

 

6. Cupa Prahova

 

P.C. Ploieşti

 

Marius Săvulescu

0726149594 aeroclubploiesti@yahoo.com  

Fulga de Jos

 

30 septembrie

 

 

3.1.2. F1B

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa de Primăvară

 

CSU Ploieşti

 

Daniel Petcu

0721837672 petcudan55@yahoo.com  

Fulga de jos

 

25-26 martie

 

2. Cupa Harghita

 

CC Cristuru Secuiesc

 

Istvan Kiss

0735231169 tanulokhaza@hrline.ro  

Simeria

 

9 aprilie

 

3. Cupa Salonta

 

CS Metalul Salonta

 

Sandor Vincze

0724718992 vinczesg@gmail.com  

Salonta

 

13-14 mai

 

4. Cupa Fundatiei

 

FundaŃia A. R.

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Deva

 

25 iunie

 

5. Cupa S.C.M. Piteşti

 

S.C.M. Piteşti

 

Marian Popescu

0722778557 faimarpo@gmail.com  

Petreşti

 

24 septembrie

 

6. Cupa Prahova

 

P.C. Ploieşti

 

Marius Săvulescu

0726149594 aeroclubploiesti@yahoo.com  

Fulga de Jos

 

30 septembrie

 

 

3.1.3. F1E

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa Sportul StudenŃesc

 

C.S. Sportul StudenŃesc

 

Radu Zaharia

0722820444 marinaru@yahoo.com  

Rupea

 

27 mai

 

2. Cupa Prahova

 

P.C. Ploieşti

 

Marius Săvulescu

0726149594 aeroclubploiesti@yahoo.com  

Rupea

 

28 mai

 

3. Memorialul Popa Crîngu

 

FRMd

 

Ioana Dumitru

0723620600 ioanaeu822@yahoo.com  

Turda

 

21 august

 

4. Cupa Turda

 

FRMd

 

Ioana Dumitru

0723620600 ioanaeu822@yahoo.com  

Turda

 

26 august

 

5. Cupa Napoca

 

CS Politehnica Cluj

 

Paul Bere

0744695349 bere_paul@yahoo.com  

Turda

 

28 octombrie

 

6. Cupa Fundației

CAMP. NAT. F1E 2017

C. R. F1E 2017

 

 

Fundația A. R.

 

 

Marian Popescu

 

 

0722778557 faimarpo@gmail.com

 

 

Turda

 

 

29 octombrie

 

 

3.1.4. F1G

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa de Primăvară

 

CSU Ploieşti

 

Daniel Petcu

0721837672 petcudan55@yahoo.com  

Fulga de Jos

 

26 martie

 

2. Cupa Carpați

 

CC Cristuru Secuiesc

 

Istvan Kiss

0735231169 tanulokhaza@hrline.ro  

Bana Ana

 

17-18 iunie

 

3. Cupa Prahova

 

P.C. Ploieşti

 

Marius Săvulescu

0726149594 aeroclubploiesti@yahoo.com  

Fulga de Jos

 

01 octombrie

 

3.1.5. F1H

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa de Primăvară

 

CSU Ploieşti

 

Daniel Petcu

0721837672 petcudan55@yahoo.com  

Fulga de Jos

 

26 martie

 

2. Cupa Carpați

 

CC Cristuru Secuiesc

 

Istvan Kiss

0735231169 tanulokhaza@hrline.ro  

Baba Ana

         17-18 iunie
 

3. Cupa Prahova

 

P.C. Ploieşti

 

Marius Săvulescu

0726149594 aeroclubploiesti@yahoo.com  

Fulga de Jos

 

01 octombrie

 

3.1.6. F1N

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa Prahova

 

P.C. Ploieşti

 

Marius Săvulescu

0726149594 aeroclubploiesti@yahoo.com  

Băicoi/Mizil

 

4 martie

 

2. Mem. Henri Coandă

 

PC Pucioasa

 

Radu Foamete

 

0723075213 radu_foamete@yahoo.com

 

Pucioasa

 

3 iunie

 

3. Cupa Tecuci

3.1.7. F1MaxIndoor

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa Airbus Helicopters

 

CS Atlantis Braşov

 

Traian Tomescu

 

0744332472 tomescu_traian@yahoo.com

 

Braşov

 

17-19 februarie

 

2. Cupa Prahova

 

P.C. Ploieşti

 

Marius Săvulescu

0726149594 aeroclubploiesti@yahoo.com  

Băicoi/Mizil

 

4 martie

 

3.1.8. F1N Outdoor

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

Memorialul Ioan Şerban

 

C.S. Sportul StudenŃesc

 

Simeon Vintileanu

0736818834 vintileanu54@gmail.com  

Clinceni

 

7-8 octombrie

 

3.2. Zbor Captiv

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa Sânpetru

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Sânpetru

 

05-07 mai

 

2. Cupa Dej

 

CS Gloria Dej

 

Csibykuti Konrad

 

0769586249 konrad.csibi@googlemail.com

 

Dej

 

17-18 august

 

3.2.1. F2B

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

Cupa Sânpetru Juniori

Cupa Sânpetru Seniori

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Sânpetru

 

05-07 mai

 

2. Cupa Dej

 

CS Gloria Dej

 

Csibykuti Konrad

 

0769586249 konrad.csibi@googlemail.com

 

Dej

 

17-18 august

 

3.3. Zbor Radiocomandat

 

3.3.1.  F3F

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa Sânpetru

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Dealul Sasului

 

01-02 aprilie

 

2. Cupa Atlantis

 

CS Aripile Atlantis Braşov

 

Silviu Iordan

0744490289 iordansilviu2000@yahoo.com  

Dealul Sasului

 

02-03 septembrie

 

3. Cupa Peştera

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Dealul Sasului

 

30 sep – 01 oct

 

3.3.2. F3K

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa Sânpetru

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Sânpetru

 

28-30 aprilie

 

2. Cupa Prejmer

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Sânpetru

 

09-11 iunie

 

3. Cupa Peştera

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Sânpetru

 

22-24 iunie

 

3.3.3. F3P

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

Cupa P.C. Braşov Juniori

Cupa P.C. Braşov Seniori

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Braşov

 

28-29 ianuarie

 

Cupa Cheile Grădiştei Juniori

Cupa Cheile Grădiştei Seniori

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Braşov

 

25-26 februarie

 

3. Cupa Peştera

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Braşov

 

03-05 martie

 

3.3.4. F5J

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa Sânpetru

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Sânpetru

 

28-30 aprilie

 

2. Cupa Prejmer

 

P.C. Braşov

 

Vasile Pop

0723968653 popvasilepetre@yahoo.com  

Sânpetru

 

09-11 iunie

 

3. Cupa Atlantis

 

CS Aripile Atlantis Braşov

 

Silviu Iordan

0744490289 iordansilviu2000@yahoo.com  

Sânpetru

 

22-24 iunie

 

3.3.5. Optimist

 

Etapa

 

Organizator

Persoana de contact  

Contact

 

Locul

 

Data

 

1. Cupa Universitatii Petrol – Gaze Electric

1. Cupa Universitatii Petrol – Gaze Termic

 

CSU Ploieşti

 

Daniel Petcu

0721837672 petcudan55@yahoo.com  

Baba Ana

 

01-02 aprilie

 

2. Memorialul Ioan Şerban

 

C.S. Sportul StudenŃesc

 

Simeon Vintileanu

0736818834 vintileanu54@gmail.com  

Clinceni

 

7-8 octombrie

 

3. Cupa Grigore Baştan Electric

3. Cupa Grigore Baştan Termic

 

AR Suceava

 

Sorin Catană

0742023895 katanasorin@gmail.com  

Suceava

 

01-03 septembrie

 

Secretar general,

Ioana DUMITRU

 

___________________

2016

              CLASAMENTE GENERALE

CLASAMENT SENIORI & JUNIORI 2016

 

——————————————————————————————————————

 2015

              CLASAMENTE GENERALE

1. Clasament general Juniori 2015

2. Clasament general SENIORI 2015

3. Clasament general Cluburi Juniori 2015

4. Clasament general Seniori Cluburi 2015

5. Clasament general Cluburi Seniori & Juniori 2015

 

 

Comments are closed.